מפת אתר | בניית אתרים בנית אתר - תור וייז

אודותינו

חצר תל-חי - אתר היסטורי, מרכז חינוכי, מוזיאון

 

   מה?
בחצר תל-חי התחולל בי"א באדר תר"פ (1.3.1920) קרב ששינה את פני הציונות. בלילה שאחריו נעזבה תל-חי, החללים נקברו והפצועים פונו ללבנון. מאז היתה תל-חי לסמל ולמוקד משיכה לנוער היהודי. ארבעה דורות התחנכו ומתחנכים על גבורת תל-חי. עם הקמת המדינה שוחזרה החצר ההיסטורית ונבנתה כמרכז תרבות ומוזיאון לתולדות ההתיישבות והביטחון.
מיליוני בני נוער ומבוגרים עלו הנה לרגל ללמוד את הסיפור ולשאוף לקרבם את רוח תל-חי.

בשנת ה- 50 למדינה הוחלט לעצב את האתר מחדש ולמקד את הסיפור בעמידת הגבורה של תל-חי על שורשיה ועל המורשת שהנחילה לתנועה הציונית. בי"א באדר תשס"ח נחנכה התצוגה החדשה. המבקר מהלך בחדרי הבזלת בני ה-100 וסביבו מתרחשים מיצגי מולטימדיה הסוחפים אותו לאווירת התקופה בחוויה אישית מרגשת.
המבנה ההיסטורי מוקף מדשאות רחבות וגנים , פינות צל וחניון פיקניק. כל אלה צופים אל הנופים הירוקים של עמק החולה, הרי הגליל ורמת הגולן.


כשתגיעו ימתין אחד המדריכים שלנו, רובם סטודנטים במכללת תל-חי המשלבים את לימודיהם עם עבודה חינוכית בחצר, כדי להוביל אתכם בשבילי הסיפור המרתק.
הדרכות לקהל הרחב יוצאות במועדים קבועים. הדרכה לקבוצות מתואמת בעת ההזמנה.
אם התקשרתם כשאין איש בחצר, תוכלו להשאיר הודעה ומספר טלפון. אנחנו נדאג לשוב אליכם במענה הקולי, בפקס או בדוא"ל.

חצר תל-חי קולטת מבקרים בני כל הגילים, מילדי גן עד יושבי בתי האבות, דרך כל המגזרים שביניהם. לכולם מזומנת חוויה ראשונית מהנה ומחזקת.

 

חינוך ומאמרים                      משרד ומענה קולי : 04-6951333 פקס: 04-6951331   דוא"ל: telhai@galil-elion.org.il    קידום אתרים  |  בניית אתר